fbpx

Resort zdrowia zapowiada kary dla uchylających się od szczepień.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia zapowiada radykalne zmiany prawne dla osób uchylających się od szczepień.

Podczas czerwcowego posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia wyszła na jaw informacja o nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych. Resort zdrowia planuje zmienić przepisy związane z uchylaniem się od obowiązku szczepień ochronnych dzieci.

Chcemy uprościć postępowanie egzekucyjne, kierowane do rodziców, którzy nie wywiązują się z obowiązku szczepień ochronnych dzieci – powiedział Dariusz Poznański, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach zdrowotnych ma zmienić dotychczasowe długotrwałe postępowanie wobec rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci. Obowiązek szczepień ma zostać wyegzekwowany mandatem. W celu szybszej weryfikacji dzieci resort zdrowia dąży do wprowadzenia elektronicznej karty szczepień.

Nowe przepisy są w ocenie dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego podyktowane rosnącą liczbą osób uchylających się od szczepień.

– Planujemy szereg zmian, między innymi wprowadzenie obowiązku elektronicznej karty szczepień. Teraz jest ona fakultatywna. Zmiana ta w istotny sposób poprawi informację o poziomie zaszczepienia wśród dzieci i młodzieży. Nie będziemy musieli już polegać na rocznych raportach z podstawowej opieki zdrowotnej – powiedział dyrektor departamentu.

Przedstawiciel resortu zdrowia zapowiada usprawnienia w wyciąganiu konsekwencji wobec osób, które nie chcą szczepić swoich dzieci.

– Chcemy uprościć postępowanie egzekucyjne, kierowane do rodziców, którzy nie wywiązują się z obowiązku szczepień ochronnych. Z rozbudowanego, wieloetapowego postepowania egzekucyjnego, które jest po stronie kilku szczebli administracji rządowej, ale też później sądów administracyjnych, chcemy przejść na formułę mandatową, która będzie dużo prostsza i bardziej skuteczna – obwieścił Dariusz Poznański

źródło-medexpress.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_