fbpx

Restauratorzy buntują się przeciw restrykcjom.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wyraziła sprzeciw wobec przedłużenia lockdownu. Restauratorzy domagają się możliwości prowadzenia działalności w ogródkach gastronomicznych.

Restauratorzy opierają się na badaniach irlandzkich naukowców opublikowanych w ‘’The Irish Times’’, które wskazują, że transmisja wirusa SARS CoV-2 jest na powietrzu aż dwudziestokrotnie niższa i wynosi jedynie 1 na 1000 przypadków.

Jak podkreślił prezes zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej Jacek Czauderna podobne badania i wynik były przeprowadzone w Chinach oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim. Prezes dodaje, że restauratorzy znają wytyczne sanitarne, utworzone przez rząd oraz Główny inspektorat Sanitarny, co pozwala na bezpieczne otwarcie działalności gospodarczej na świeżym powietrzu. Ponadto prezes zaznacza, że każdy dzień przedłużającego się lockdownu prowadzi do upadku ogromnej liczby polskich przedsiębiorstw.

– Są one nie tylko buforem siły gospodarczej kraju, napędzając budżet podatkami, ale także są nadzieją na lepsze jutro dla setek tysięcy pracowników, którzy dziś z niepokojem patrzą na swoją przyszłość, ponieważ ich pracodawcy nie mają możliwości zapewnienia im stabilizacji zatrudnienia. To dramaty ich rodzin, ich dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić bezpiecznej przyszłości – zauważa Jacek Czauderna.

Reprezentant Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej uważa, że rządowa pomoc przyznana przedsiębiorcom jest niewystarczająca, i już dawno utracili płynność finansową a niektórzy są już na skraju bankructwa. Trudna sytuacja jest powodem setek dramatów, w tym nawet samobójstw.

Przedstawiciele Izby żądają natychmiastowej reakcji ze strony rządu, natychmiastowego przywrócenia możliwości prowadzenia działalności na świeżym powietrzu, jak i również zdjęcia restrykcji z dniem 20 kwietnia.

-Zbliżający się okres weekendu majowego, podczas to którego co rok Polacy obchodzą Święto Konstytucji, powinien być dla nich czasem, w którym ujrzą nadzieję i uwierzą w to, że nasz kraj jest miejscem, gdzie panuje praworządność i wolność- stwierdził prezes zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej Jacek Czauderna.

źródło- Głoswielkopolski.pl

zdjęcie-pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI