fbpx

Teksas zniósł obostrzenia i liczba zakażeń zaczęła spadać.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Władze amerykańskiego stanu Teksas otworzyły firmy i zniosły większość obostrzeń. Obywatele miedzy innymi nie muszą nosić maseczek w miejscach publicznych. Od dwóch tygodni od zniesienia obostrzeń liczba zakażeń na COVID oraz hospitalizacji z dnia na dzień sukcesywnie spada.

Gubernator stanu Teksas Greg Abbott, na początku marca uchylił restrykcje dotyczące pandemii w całym stanie.

„Zbyt wielu Teksańczyków odsunięto od możliwości zatrudnienia. Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć. Nadszedł czas, aby otworzyć Teksas w 100% ”

Powiedział Gubernator.

Od 10 marca zostały zniesione restrykcje. Firmy zaczęły normalnie funkcjonować a obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych został całkowicie zniesiony.

Taka strategia waliki z pandemią nie spodobała się prezydentowi USA Joe Bidenowi.

„ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest myślenie neandertalczyków: »zapomnij o masce, wszystko jest w porządku«”. 

Ostro zareagował Biden

Lecz statystyki dla Teksasu są bardzo pozytywne. Ilość hospitalizowanych osób w teksańskich szpitalach jest najniższa od października. W sobotę zanotowano tylko 2292 pozytywnych testów na COVID-19. Pomimo to część polityków z Teksasu chce przywrócenia obostrzeń i lockdownu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4