fbpx

Ukradł 30 tys. złotych udając pracownika administracji

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Poznaniu. Do mieszkania starszej kobiety z Grunwaldu zapukał oszust podający się za pracownika administracji. Pod pretekstem awarii wody wszedł do mieszkania kobiety. U ofiary wzbudził zaufanie ponieważ miał na sobie ubranie robocze i kamizelkę odblaskową. Mężczyzna nakazał kobiecie testowanie w łazience działania instalacji wodnej. W czasie gdy kobieta była zajęta oszust zaczął przeszukiwać mieszkanie i jednocześnie wydawać kolejne polecenia ofierze aby ją zająć. Złodziejowi udało się ukraść gotówkę z mieszkania staruszki w kwocie ponad 30 tysięcy złotych.

Złodzieje cały czas modyfikują swoje metody działania. Były już metody na wnuczka, policjanta itp. Na poznańskim Grunwaldzie zastosowano metodę na pracownika administracji. Pamiętajmy aby nie ufać ludziom tylko dlatego że mają na sobie mundur czy ubranie robocze. Zawsze weryfikujmy tożsamość osoby która chce wejść do naszego domu a gdy to już zrobimy to nigdy nie spuszczajmy tej osoby z oczów.

Wielkopolska Policja apeluje:

Kiedy do naszych drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika administracji powinniśmy zweryfikować czy faktycznie w naszym budynku doszło do awarii i czy związku z prowadzone są jakieś działania. Wszyscy lokatorzy powinni znać numery telefonów, pod którymi można kontaktować się w takich sprawach. Można je znaleźć na stronach internetowych spółdzielni mieszkaniowych oraz na tablicach ogłoszeń przy klatkach schodowych.

Źródło: Wielkopolska Policja. Zdjęcie: KPP Krosno Odrzańskie

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter