fbpx

UWAGA! Kolejna fala internetowych oszustw.

_
Salonty Kazimierz

W ostatnim czasie Policja odnotowuje zwiększoną ilość przypadków oszustw internetowych. W związku z powyższym apelujemy o czujność i rozwagę w trakcie zawierania transakcji on-line!

Jak podaje KPP w Kole w połowie stycznia tego roku mieszkanka powiatu kolskiego poprzez komunikator „Messenger” otrzymała wiadomość od „rzekomej przyjaciółki” z prośbą o pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem kodu BLIK. Jak się później okazało był to oszust posługujący się kontem jej przyjaciółki, który wyłudził w ten sposób pieniądze od swej ofiary.

Z kolei inna mieszkanka powiatu kolskiego zamieściła na popularnym serwisie internetowym ogłoszenie sprzedaży i weszła w link podany przez „kupującego”, gdzie nieświadoma zagrożenia podała hasło i login do swojego konta bankowego, w wyniku czego z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Podobne zawiadomienia złożyli inny mieszkańcy powiatu kolskiego, dlatego apelujemy o czujność i rozwagę w trakcie zawierania transakcji on-line!Każdorazowo weryfikuj prośby o kody BLIK, dzwoń do przyjaciół i potwierdź ich tożsamość, by nie stać się kolejną ofiarą oszustwa.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję.

źródło: kolo.policja.gov.pl

Fot. stock.adobe.com / valerybrozhinsky

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz