fbpx

UWAGA! PiS przegłosował dzisiaj w Sejmie przepisy gwarantujące ich politykom bezkarność.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak podaje na swoim profilu Facebook poseł Konfederacji Robert Winnicki PiS przegłosował dzisiaj w Sejmie jedne z najbardziej skandalicznych przepisów – #BezkarnośćPlus dla polityków i urzędników, czyli zwolnienie ich z odpowiedzialności za bezprawne działania w czasie wojny i pandemii.

Rząd wykorzystuje koncentrację opinii publicznej na temacie konfliktu zbrojnego na Ukrainie i napływu uchodźców, by zapewnić swoim ludziom bezkarność. Obrzydliwe i niegodne. Wczoraj najpierw udało się wykreślić przepisy o bezkarności urzędniczej z ustawy o pomocy uchodźcom, ale rządzący zgłosili je w innej wersji (dwie poprawki) podczas drugiego czytania projektu i ostatecznie przegłosowali w Sejmie. – pisze poseł Konfederacji.

Pierwsza poprawka PiS gwarantują funkcjonariuszom publicznym BEZKARNOŚĆ za naruszenie dyscypliny finansowej, przekraczanie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w czasie trwania wojny napastniczej lub działań zbrojnych na terytorium RP, państwa UE, NATO lub innego sąsiedniego państwa.
Druga poprawka zwalnia od kar urzędników, którzy wyrządzili szkody w obrocie gospodarczym, zarówno w czasie wojny, jak i w czasie stanu epidemii, czy stanu klęski żywiołowej. Widać wyraźnie co jest dla nich priorytetem – uciec od odpowiedzialności za 2 lata bezprawnych lockdownów, dewastowania naszego życia społeczno-gospodarczego, zamykania ochrony zdrowia i skazywania ludzi na cierpienie i śmierć. Chcą sobie zapewnić sobie bezkarność na teraz i na przyszłość, w przypadku różnego rodzaju konfliktów i to nie tylko bezpośrednio dotyczących Polski.
– dodaje Robert Winnicki.

Teraz przepisy trafią do Senatu.

Źródło: FB Robert Winnicki

Fot. Newspix

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_