fbpx

UWAGA! Policja wlepia rekordowe mandaty.

5250 zł mandatu i 18 punktów karnych. Tak zakończyła się kontrola przeprowadzona przez policjantów z poznańskiej drogówki 20-latka kierującego wypożyczonym mercedesem, który w rejonie Grunwaldu popełnił kilka wykroczeń jednocześnie.

W sobotni wieczór policjanci z WRD Poznań po sygnałach od mieszkańców podjęli interwencję przy ul. Cmentarnej w Poznaniu. Według zgłaszających miały odbywać się tam uliczne wyścigi. Mundurowi wylegitymowali osoby, które miały niesprawne technicznie auta lub stylem i sposobem swojej jazdy, łamały przepisy ruchu drogowego.

Jednym z kierujących był 20-latek jadący mercedesem, który popełnił jednocześnie 6 wykroczeń:

👉 kierował autem nie mając do tego wymaganych uprawnień

👉 wyprzedził pojazd na przejściu dla pieszych

👉 zwiększył prędkość swojego auta będąc wyprzedzanym przez innego kierującego

👉 zatrzymał pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych (przepisy regulują, że odległość nie może być mniejsza niż 10m)

👉 przewoził pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (pasażer również otrzymał mandat)

👉szyby w samochodzie były przyciemnione w taki sposób, że współczynnik przepustowości światła był niezgodny z obowiązującymi normami

Dodatkowo dowód rejestracyjny od samochodu został zatrzymany, a kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy‼️ Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem za jazdę bez uprawnień orzeka się obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów‼️

Źródło i fot. KMP Poznań

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]