fbpx

UWAGA!!! To nie koniec. Znowu bardzo silne wichury nad Wielkopolską!!!

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ponownie ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla Wielkopolski. Region podzielono na dwie części – w środkowej i północnej obowiązywać będzie ostrzeżenie trzeciego stopnia, a w południowej drugiego stopnia.

W Poznaniu i powiecie poznańskim od 19.00 w piątek do 17.00 w sobotę obowiązywać będzie ostrzeżenie trzeciego stopnia. – Prognozuje sie wystapienie silnego wiatru o średniej predkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h, z zachodu. Lokalnie mozliwe burze – czytamy w komunikacie.

W powiatach położonych na południe od powiatu poznańskiego w tych samych godzinach obowiązywać będzie ostrzeżenie drugiego stopnia. – Prognozuje sie wystapienie silnego wiatru o średniej predkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu – podaje IMGW.

Źródło i fot: IMiGW

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4