fbpx

W Wielkopolsce powstanie elektrownia atomowa?

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Marszałek województwa wielkopolskiego proponuje Wielkopolskę na miejsce pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Jedną z rozważanych umiejscowień elektrowni jest teren wschodniej Wielkopolski w okolicach Konina.

Rząd planuje zbudować w Polsce w sumie pięć bloków atomowych. Rozpoczęcie budowy pierwszego bloku elektrowni atomowej miałaby się rozpocząć nie później niż w 2026 roku, a rozpoczęcie działania elektrowni szacowany jest na 2033 rok. Jeden z planowanych elektrowni atomowych miałby powstać w okolicach elektrowni Pątnów nieopodal Konina.

Budowa elektrowni atomowej może budzić obawy części społeczeństwa. W świadomości ludzi nadal widnieją obrazki z katastrofy w Czarnobylu i Fukushimy. Marszałek województwa uspokaja”

Obawy, choć zrozumiałe, nie są uzasadnione. Badania wskazują, że energetyka jądrowa jest najbezpieczniejszym źródłem wytwarzania energii elektrycznej. Co więcej, nie oddziałuje na okolicznych mieszkańców. Przebywanie w pobliżu elektrowni to jest równowartość radiacyjna zjedzenia jednego badania.

Rząd szacuje, że do 2040 roku energetyka jądrowa ma przynieść od 25 do 38 tysięcy nowych miejsc pracy i wytwarzać od 6 do 9 gigawatów energii elektrycznej.

Źródło: TVP Poznań, e-Poznań, Glos Wielkopolski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4