fbpx

Zapadł ostateczny wyrok na Galerię Malta.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Galeria Malta będzie rozebrana? Miasto rozpatrzyło wniosek pozytywnie ale są pewne wątpliwości.

Perturbacje z planem rozbiórki Galerii Malta ciągną się miesiącami. Na wniosek właściciela obiektu Urząd miasta wydał 21 lipca zgodę na rozbiórkę obiektu. Jednakże zgodę na rozbiórkę zaskarżył mający siedzibę w sąsiedztwie -Narodowy Bank Polski, dzierżawca lokalu oraz mieszcząca się na ul. Kaliskiej wspólnota mieszkaniowa. Skargą zajął się Urząd Wojewódzki i na początku listopada wojewoda utrzymał w mocy pozwolenie na rozbiórkę. Żaden z podmiotów nie odwołał się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Strony ustaliły termin końca działalności Malta Squash na 18 grudnia.

Co ciekawe, “Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę nie zawiera punktu, w którym należy wskazać termin rozpoczęcia prac. Decyzja pozwolenia na rozbiórkę stała się ostateczna 27.10.2023 r. Inwestor ma prawo rozpocząć rozbiórkę z dniem ostateczności decyzji” – wskazała Katarzyna Podlewska, zastępczyni dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP. Jak długo będą utrudnienia związane z pracami rozbiórkowymi tego nikt nie wie.

Na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, w miejscu Galerii Malta może powstać obiekt usługowy lub osiedle.

źródło-epoznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_