fbpx

23-letni ostrowianin zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Kluczborscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego. Mężczyzna potrącił samochodem pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej kobiecie pomocy.

W wyniku odniesionych obrażeń ciała 62-letnia kobieta zginęła na miejscu. Śledczy w kilka godzin ustalili pojazd biorący udział w zdarzeniu oraz zatrzymali 23-letniego mężczyznę najprawdopodobniej odpowiedzialnego za śmiertelne potrącenie.

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 22 marca br., w godzinach porannych gdzie na trasie Markotów – Czaple, 62-letnia kobieta idąc poboczem została potrącona przez wówczas nieznany pojazd. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy, która w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarła.

Działania operacyjno – procesowe kluczborskich policjantów już po kilku godzinach, doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia samochodu, który brał udział w zdarzeniu drogowym.

W związku ze sprawą zatrzymany został 23-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który podejrzany jest o śmiertelne potrącenie kobiety a następnie oddalenie się z miejsca zdarzenia i nie udzielając jej pomocy. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, został zatrzymany w policyjnych aresztach i obecnie pozostaje w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Kluczborku.

Źródło i fot. KPP Kluczbork

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]