fbpx

27 grudnia – dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego świętem państwowym?

Czy 27 grudnia będzie dniem wolnym od pracy? Apel o to aby dzień wybuchu powstania wielkopolskiego był świętem państwowym podpisały między innymi Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Muzeum Narodowe w Poznaniu i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Jako dumni potomkowie Powstańców Wielkopolskich, tych pokoleń naszych braci i sióstr, którzy ponad 100 lat temu bohatersko upomnieli się o powrót na mapę Europy i świata wymazanej przez mocarstwa zaborcze Ojczyzny, zwracamy się z apelem o ustanowienie dnia 27 grudnia świętem państwowym, świętem wszystkich Polaków.

Napisali pomysłodawcy apelu.

Rozpoczęta została zbiórka podpisów pod inicjatywą. Po zebraniu podpisów pod apelem zostanie on przekazany na ręce prezydenta Andrzeja Dudy oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nie mamy wątpliwości, że sprawą wszystkich Polaków, wręcz narodowym i patriotycznym obowiązkiem jest godne i atrakcyjne upamiętnienie tego wyjątkowego pod wieloma względami, wielkopolskiego marszu ku Niepodległości, zwieńczonego rzadkim w historii Polski zwycięstwem, którego ducha najlepiej oddaje hasło: na co dzień praca, w chwilach próby zwycięstwo!

Dodają pomysłodawcy oddolnego przedsięwzięcia.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *