fbpx

Czołowe zderzenie dwóch aut w okolicach Wolsztyna

_
Salonty Kazimierz

Do poważnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 32 w okolicy Jaromierza. Kierujący Volvo młody mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Hyundaiem. Ranni w wypadku kierowca i pasażerowie Hyundaia przewiezieni zostali do wolsztyńskiego szpitala. Kierujący Volvo nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzą wolsztyńscy policjanci.

10.03.2022 r. ok.godz. 22:30 na drodze krajowej nr 32 w okolicy Jaromierza doszło do czołowego zderzenia Volvo S60 z Hyundaiem Elantra. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Siedlcu oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że Volvo kierował 25-letni mieszkaniec Swarzędza, a Hyundaiem 64-letni mieszkaniec Zielonej Góry. W drugim aucie oprócz kierowcy znajdowało się dwoje pasażerów oraz pies – owczarek niemiecki.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów i poddane oględzinom, podobnie jak pojazdy uczestników zdarzenia. Droga została zamknięta na odcinku, na którym doszło do wypadku. Policjanci zorganizowali objazd dla kierujących pojazdami osobowymi przez pobliską drogę gruntową, natomiast kierujący pojazdami ciężarowymi oczekiwali na odblokowanie drogi.

Przeprowadzone na miejscu czynności pozwoliły na ustalenie, że kierujący Volvo mężczyzna najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, czego efektem było zjechanie na przeciwległy pas ruchu i doprowadzenie do czołowego zderzenia z Hyundaiem. Mężczyzna, jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy, nie odniósł też poważniejszych obrażeń.

Kierujący i pasażerowie Hyundaia zostali przewiezieni do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej. U kierującego (trzeźwy) zdiagnozowano złamanie kręgosłupa, natomiast pasażerowie doznali złamania żeber i ogólnych potłuczeń.

Na miejsce zdarzenia przyjechała przedstawicielka Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt”, która zaopiekowała się psem. Policjanci pracowali na miejscu do godziny 01:30. Po tym czasie przywrócona została pełna przejezdność drogi.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze prowadzone przez policjantów KPP w Wolsztynie.

Źródło i fot. KPP Wolsztyn

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz