fbpx

Rozbój na kobiecie w Gołańczy koło Wągrowca

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

We wtorek 8 marca kilka minut przed godziną 10 doszło do napaści na mieszkankę Gołańczy. Sprawca zerwał z ramienia idącej ulicą Brzozową kobiety torebkę z pieniędzmi dokumentami i telefonem i pobiegł dalej.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali o godzinie 11:23. Wówczas do operatora numeru 112 zadzwonił mężczyzna, informując o napaści na swoją żonę. Kobieta nie mając przy sobie telefonu, nie miała możliwości od razu poinformować o zdarzeniu. Nigdzie też w pobliżu nie było żadnych osób, które mogłyby na ten moment jej pomóc.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, próbowali ustalić jak najwięcej szczegółów dotyczących samego sprawcy. Jednak sprawa była trudna gdyż jak tłumaczyła pokrzywdzona kobieta, cała sytuacja trwała bardzo krótki moment, nie potrafiła również nakreślić rysopisu sprawcy określając go jako młodego człowieka w ciemnym ubiorze. Dodatkowo jak sprawca wyrwał jej torebkę, kobieta straciła równowagę i upadła, szczęśliwie nie odnosząc obrażeń.

Policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy. Dało to wymierny i szybki efekt i wczoraj w godzinach popołudniowych ustalony przez policjantów prawdopodobny sprawca, został zatrzymany. 29-letni mężczyzna został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki Policji. Przyznał się, że jest sprawcą wczorajszego zdarzenia. Policjanci odzyskali również część skradzionych rzeczy, w tym pieniądze i dokumenty.

Dziś mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu, gdzie usłyszał zarzut dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna został poddany dozorowi Policji.

Źródło i fot. KPP Wągrowiec

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_