fbpx

Czy będzie tańsze paliwo? Konfederacja złożyła w Sejmie stosowny projekt ustawy.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Komisja Ustawodawcza z pozytywną opinią wysłała w dniu 15 lutego 2022 roku ustawę Konfederacji #TaniePaliwo do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.


Projekt Konfederacji zakłada stałe i znaczne obniżenie wysokości podatków składających się na cenę paliwa tj.

  • obniżenie podatku VAT na paliwo do 15%,
  • obniżenie stawki akcyzy w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 10%,
  • obniżenie opłaty paliwowej w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 1,7%,
  • likwidacja opłaty emisyjnej

W wyniku powyższych zmian jak obliczyli autorzy projektu cena benzyny PB95 wyniosłaby ok. 4,00 zł za litr a oleju napędowego ok. 4,50 zł za litr.

Jak podkreślają politycy Konfederacji zdecydowane zmniejszenie opodatkowania paliwa jest bardzo istotne nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich konsumentów i całej polskiej gospodarki! Niższe podatki na paliwo spowoduje wzrost gospodarczy w Polsce. Zapłacimy mniej za żywność, a także inne produkty i usługi.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_