fbpx

Poznańska drogówka podsumowuje 2021 rok.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W 2021 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili 102.010 kontroli drogowych tj. o 26 123 więcej niż w 2020 roku.

Spotkania z policjantami kończyły się mandatami, wnioskami skierowanymi do sądu lub pouczeniami w zależności od charakteru zdarzenia lub rodzaju interwencji, popełnionego wykroczenia lub przestępstwa. Głównymi sprawcami wszystkich zdarzeń drogowych byli kierujący – ponad 86 % (spowodowali 666 wypadków oraz 9 603 kolizji drogowych)

W trakcie codziennych kontroli policjanci ujawnili 69 853 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego aż 41 % stanowiły przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy przez kierujących samochodami zaś do głównych przyczyn zdarzeń drogowych z winy kierujących należało:


?nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
?niedostosowanie prędkości do warunków ruchu
?niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami
?nieprawidłowa zmiana pasa ruchu
?nieprawidłowe cofanie
?nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych


Dodatkowo poznańska drogówka przypomina, iż od grudnia 2021 roku ma wsparcie w postaci bezzałogowego statku powietrznego do walki z piratami drogowymi oraz innymi osobami, które nie przestrzegają przepisów drogowych.

Źródło: KMP Poznań

Fot. glogowextra.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4