Czy Dawid Kownacki wróci do Lecha Poznań?!

Jak podaje w dniu dzisiejszym “Głos Wielkopolski” Lech Poznań prowadzi rozmowy z Fortuną Düsseldorf na temat wypożyczenia swojego wychowanka Dawida Kownackiego.

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom Głosu Wielkopolskiego, w piątek kwestia wypożyczenia Dawida Kownackiego do Lecha Poznań nabrała tempa. Kolejorz przed wznowieniem rozgrywek ma niepewną sytuację w ataku. Dopiero do pełni formy wraca Mikael Ishak, który zagrał kilkanaście minut w piątkowym sparingu z Herthą Berlin i powinien być gotowy na pierwszy ligowy mecz w 2022 roku z Cracovią. Gorzej sprawy mają się z Arturem Sobiechem, który z powodu powikłań po koronawirusie opuścił praktycznie cały okres przygotowawczy i minie trochę czasu, zanim sztab szkoleniowy doprowadzi tego zawodnika do pełni formy.

Dawid Kownacki w 2017 roku odszedł z Lecha Poznań do włoskiej Sampdorii. Skąd na początku 2019 roku trafił do Fortuny Dusseldorf. Łącznie w jej barwach rozegrał 67 meczów, strzelając 12 goli i zaliczając 7 asyst. Z niemieckim klubem zaliczył także spadek do 2. Bundesligi. W Lechu Poznań Dawid rozegrał 117 meczów, zdobywając 27 goli i notując 11 asyst. Może pochwalić się także tytułem mistrza Polski i dwoma superpucharami Polski. W reprezentacji Polski rozegrał 7 meczów, strzelając 1 gola. Był uczestnikiem EURO 2020, ale nie zagrał na nim ani minuty.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Fot. PressFocus

Previous slide
Next slide