fbpx

Niesamowity zwrot akcji. Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski.

_
Salonty Kazimierz

Prezes PZPZ Cezary Kuleszka uwielba zaskakiwać. Wczoraj praktycznie pewne było, że stery reprezentacji Polski przejmie ponownie Adam Nawałka. Tymczasem jak donoszą największe serwisy sportowe w Polsce m.in. weszlo. com i meczyki.pl nastąpił gigantyczny zwrot akcji i selekcjonerem zostanie jednak Czesław Michniewicz.

Jak donosi weszlo.com Czesław Michniewicz w dniu dzisiejszym rozwiązał obowiązujący go kontrakt z Legią Warszawa i już nic nie stoi na przeszkodzie aby został w poniedziałek przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Według informacji meczyki.pl w ostatnich dniach, a wręcz godzinach sprawa wyboru selekcjonera nabrała niesamowitego tempa. W czwartek Cezary Kulesza odezwał się do Adama Nawałki i wydawało się, że to on ostatecznie przejmie stery w kadrze po kilku tygodniach spekulacji i pojawianiu się w mediach wielu nazwisk – w tym Andrija Szewczenki, Marcela Kollera czy Jana Urbana. Panowie już kilka tygodni temu mieli ustalone ramy kontraktu, a teraz jedynie już rozmawiać o szczegółach.

Jednak szef federacji nie był do końca pewien tej opcji i po cichu sondował jeszcze jednego kandydata – Michniewicza. I to ostatecznie on przekonał do siebie prezesa związku. Prawdopodobnie podpisze krótki kontrakt, w którym głównym zadaniem będzie podjęcie się wygrania marcowych baraży do mundialu. 24 marca Polska gra z Rosją w Moskwie.

Można domniemywać, że taka decyzja Cezarego Kuleszy jest spowodowana chęcią odcięcia się od poprzednika na stanowisku prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który jak wiadomo był pomysłodawcą i zatrudnił Adama Nawałkę jako trenera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza chciał dokonać samodzielnej, autorskiej decyzji aby nie kopiować rozwiązań poprzedników.

fot. twitter.com/czesmich

Źrodło: meczyki.pl, weszlo.com

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz