fbpx

Festiwal Fantastyki „Pyrkon” nie odbędzie się w tym roku

Pyrkon to ogólnopolski festiwal, którego tematyka krąży wokół szeroko pojętej fantastyki. Impreza odbywała się co roku w Poznaniu. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce i jedne z największych w Europie. Niestety nie uda się zorganizować Festiwalu Fantastyki w tym roku. Spowodowane jest to brakiem harmonogramu odmrażania branży targowej. Organizatorzy nie wiedzą kiedy i czy taki harmonogram w ogóle powstanie a to uniemożliwia jakiekolwiek przygotowania się do Imprezy.

Podobnie jak Wy widzimy, że wszystko idzie ku lepszemu i pojawia się perspektywa powrotu do normalności, ale dla nas niestety jest ona zbyt odległa. Na ten moment nie ma żadnych informacji o odmrażaniu branży targowej, o organizacji imprez tak dużych jak nasza w odpowiednim reżimie sanitarnym, aby każdy był bezpieczny. Nie mamy też pojęcia, czy takie informacje pojawią się pod koniec maja, w czerwcu, czy dopiero w lipcu. 

Prykon został przeniesiony na datę 17-19 czerwca 2022. Organizatorzy mają nadzieję że za rok nie będzie już żadnych przeszkód do organizacji inprezy.

Wiemy, że ta sytuacja może budzić Waszą frustrację, że podobnie jak my tęsknicie za Pyrkonem i chcielibyście przespacerować się po terenie targów, zatańczyć belgijkę i krzyknąć, że zaraz będzie ciemno. Aby jednak zrobić to wszystko, musimy być zdrowi i bezpieczni, a na ten moment nie jesteśmy Wam w stanie tego zapewnić. 

Wszystkie zakupione bilety na ten rok mają zachować ważność i móc zostać zrealizowane w przyszłym roku.

Źródło: pyrkon.pl

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.