fbpx

Ruszyły linie turystyczne w Poznaniu

Od soboty 15 maja można już zwiedzać miasto z pokładu pięknych zabytkowych tramwajów i autobusów. Na ulice poznania wyjechały właśnie historyczne pojazdy rozpoczynając sezon turystyczny 2021. W tym sezonie można skorzystać z tramwajowej linii numer 0 i autobusowej linii numer 100. Nowością jest pilotażowa linia numer 102 która będzie kursować miedzy Muzeum Martyrologii Fort VII a Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Przejażdżki historycznym taborem MPK Poznań już na stałe wpisały się w turystyczny krajobraz miasta. Nasi pasażerowie mogą poczuć klimat dawnych czasów, powspominać, a przy okazji zwiedzić Poznań.

Mówi Krzysztof Dostatni, wiceprezes ds. operacyjnych MPK Poznań

Linią autobusową numer 100 przejedziemy z Dworca Głównego w Poznaniu do Nowego Zoo, natomiast tramwajem linii numer 0 dojedziemy z Zajezdni Madalińskiego do między innymi Fredry i Górnej Wildy.

Osoby, które planują przejażdżkę liniami turystycznymi, mają do wyboru dwa rodzaje biletów: bilety jednoprzejazdowe w cenie 6 zł normalny i 4 zł ulgowy, i jednodniowe w cenie 10 zł normalny i 7 zł ulgowy. Bilety sprzedawane są wyłącznie za gotówkę u obsługi w pojazdach.

Źródło: ZTM Poznań

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *