fbpx

Fizyczne ataki na dziennikarzy zalegalizowane?

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu oddalił zażalenie na postanowienie prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie ataku na dziennikarza podczas Strajku Kobiet.

Dziennikarz Radia Poznań Hubert Jach wybrał się 28 stycznia 2021 r. relacjonować na Placu Wolności w Poznaniu demonstracje. W trakcie pełnienia swoich obowiązków zawodowych został zaatakowany przez anarchistów z Rozbratu. Zaatakowany dziennikarz nagrał zdarzenie. Po przyjeździe policji podejrzani o napaść zostali spisani. Sprawa trafiła do prokuratury.

Prokuratora jednak nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.

Najpierw Pani prokurator twierdziła, że niemożliwym jest ustalenie sprawców ataku na mnie, jako dziennikarza, który relacjonował przebieg demonstracji. Nie przekonał pani prokurator wtedy fakt, że wskazałem dokładnie datę, godzinę, miejsce i numer rejestracyjny radiowozu, którym przyjechali policjanci na interwencje przy Rozbracie, gdzie spisywali jednego z rozpoznanych przeze mnie napastników-podkreślił dziennikarz.

Dziennikarz postanowił złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury do Sądu Okręgowego.

”Zdaniem Sądu Okręgowego nie budzi zastrzeżeń podjęta finalnie decyzja prokuratury”- czytamy w orzeczeniu Sądu Okręgowego, czyli można dziennikarza w pracy bić , popychać, grozić mu, atakowac, otaczać w kilkanaście osób i siła wyrzucić go z protestu, który miał relacjonować. Można, bo pani prokurator i pan sędzia uznają, że to sprawiedliwie tak robić. Chyba nigdy w życiu nie miałem tak ogromnego poczucia braku sprawiedliwości, jak zeszłotygodniowe postanowienie sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu.- podsumował rozżalony dziennikarz.

zródło FB Huber Jach

https://www.youtube.com/watch?v=fg6jIPvY_8A

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4