fbpx

UWAGA! W Gnieźnie zatrzymano podpalacza samochodów !!

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

W poniedziałek, w Gnieźnie zatrzymany został podpalacz samochodów. Okazał się nim dobrze znany gnieźnieńskiej policji recydywista.

W poniedziałek, 14 marca 2022 roku po południu strażacy i policjanci otrzymali informację iż na obrzeżach Gniezna płonie samochód marki Chevrolet. Ogień prawdopodobnie został celowo zaprószony przez młodego mężczyznę. Mimo wysiłków strażaków auta nie udało się uratować.

Zgłaszający opisał sprawcę, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaczęli sprawdzać pobliskie drogi i okolicę. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającemu podanemu rysopisowi, który został zatrzymany. Pokrzywdzony i świadek zdarzenia potwierdzili, że to on podpalił chevroleta.

Podczas kontroli osobistej zatrzymanego 23-latka, który jest osobą bezdomną, funkcjonariusze znaleźli ponad 10 gramów amfetaminy.W sprawie został powołąny biegły z zakresu pożarnictwa, który potwierdził, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Wobec 23-latka funkcjonariusze z Gniezna prowadzili już dwa dochodzenia dotyczące włamania do garaży i posiadania narkotyków. Z uwagi na to, że podejrzany miał już orzeczony przez prokuratora dozór policji, na który się nie stawiał, w dniu 16 marca został wystosowany do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do którego organ ten się przychylił.

Sprawa jest w toku.

Źródło i fot. KPP Gniezno

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI