fbpx

Gorąco w Sejmie-Grzegorz Braun uciszony za krytykę ukraińskiej flagi na budynku Sejmu.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W trakcie środowego posiedzenia Sejmu doszło do sytuacji obrazującej podejście większości posłów i marszałek Sejmu do symbolu państwowości Polski.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu na mównicę sejmową wszedł Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji zwrócił uwage marszałek Sejmu, że na froncie i wejścia do Sejmu RP, czyli najwyższego organu władzy ustawodawczej w Polsce wisi zamiast polskiej falgi, flaga obcego państwa.

Pani Marszałek, wysoka izbo wnoszę o odroczenie posiedzenia do czasu aż zrobi pani porządek w wysokiej izbie i na terenie kancelarii Sejmu. Udekorowany został gmach Sejmu flagami. Wisi na nim, na froncie i u wejścia flaga obcego państwa– zakomunikował Grzegorz Braun.

Braun przypomniał zapiski Protokułu Flagowego obowiązującego w Polsce, który określa w którym miejscu ma wisieć flaga biało-czerwona, a w którym miejscu falga gościa. Jednak nie zrobiło to wrażenia ani na posłach ani na marszałek Witek. Słowa Brauna wywołały jeszcze większe wycie i krzyki ze strony posłów i posłanek.

Pani marszałek polecam lekture tego protokułu flagowego. Flaga Ukrainy na gmachu Sejmu wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi. To się nie godzi, to niewłaściwe-oznajmił poseł Braun.

Ggrzegorz Braun chciał złożyc w tej sprawie wniosek, ale przerwały mu krzyki z ław poselskich i sama marszałek Witek.

Panie pośle po pierwsze zgłosił juz pan wniosek, po drugie jak pan powiedział ”przynależy gospodarzowi”. Gospodarz udzielił częśc budynku po to, żeby solidaryzować się z Ukrainą. A gospodarzem jest Wysoka Izba- przy gromkich brawach oznajmiła marszałek Witek.

Grzegorz Braun wystąpienie-https://www.youtube.com/watch?v=QxuEJBawt5g

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_