fbpx

Hakerzy ukradli mieszkańcowi Piły 160 tys. złotych. Chciał szybko zarobić na kryptowalutach

Mieszkaniec Piły chciał szybko zarobić pieniądze, wiec postanowił zainwestować w kryptowaluty. Mężczyzna podczas szukania informacji w Internecie na ten temat natrafił na platformę internetową która oferuje właśnie “zarabianie na kryptowalutach”. Mężczyzna postanowił założyć tam konto i podać dane kontaktowe do siebie. Wkrótce zadzwonił do niego przedstawiciel platformy i wyjaśnił mężczyźnie jak może szybko zarobić.

Mieszkaniec Piły podał oszustom swoje dane osobowe i dane karty kredytowej. Dodatkowo został poproszony o zainstalowanie w telefonie aplikacji ANYDESK, która przejęła kontrolę nad urządzeniem poszkodowanego.

Następnego dnia zadzwonił do poszkodowanego jego osobisty menager, który poprosił poszkodowanego o przelanie 10 tys. złotych na wskazane konto. Po 12 godzinach pieniądze miały zostać podwojone. Następnego dnia mężczyzna po zalogowanie się na swoje konto bankowe zauważył że stracił wszystkie swoje pieniądze a na koncie ponadto zostały zaciągnięte kredyty na kwotę prawie 150 tys. złotych.

Oszuści wykorzystali udostępnione przez poszkodowanego dane karty kredytowej i dane osobiste do wyczyszczenia konta. Dzięki aplikacji ANYDESK oszuści mieli pełną kontrolę nad telefonem poszkodowanego co umożliwiło im zalogowanie się do konta bankowego mężczyzny.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę, a przede wszystkim o nie instalowanie nieznanych aplikacji, które mogą skutecznie zagrozić bezpieczeństwu danych osobowych oraz pieniędzy zgromadzonych na kontach i lokatach bankowych.

Źródło: Policja Piła

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *