fbpx

Kierowca posługiwał się sfałszowanym ponad 30 lat temu dokumentem.

baner wielkopolska 4
Kampania_ebilet_limboski_9czerwca_8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB, pr
SKIBA Stand UP 9 czerwca 2024_ kampania_ebilet _8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB,

Pomysłowy kierowca w Pniewach posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy. Z ustaleń wynikało, iż dokument został podrobiony w 1989 roku. Wczoraj mężczyzna wpadł podczas jego wykorzystania.

We wtorek policjanci z Pniew otrzymali informację, iż ul. Wolności w Pniewach jedzie kierujący, który zachowuje się, jakby znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli już po chwili.

Mężczyzna kierował samochodem marki Audi A3. Podczas legitymowania okazało się, iż był to 76-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło przypuszczeń zgłaszającego dotyczących kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 76-latek był trzeźwy.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził jednak dokument, który mężczyzna przedstawił podczas kontroli drogowej. 76-latek okazał policjantom prawo jazdy m.in. kategorii B, które zostało wydane w 1989 roku. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnym systemie. Okazało, iż nie ma on wcale uprawnień do kierowania samochodem. 76-latek przyznał wtedy policjantom, iż dokument został podrobiony 32 lata temu.

Policjanci zabezpieczyli więc podrobione prawo jazdy, a 76-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Pniewach, gdzie został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty- kierowania samochodem bez uprawnień (za co grozi mu grzywna i zakaz kierowania pojazdami) oraz posłużenia się podrobionym dokumentem w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie (za co polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia).

Dodatkowo z policyjnych ustaleń wynikało, iż samochód, którym jechał podejrzany, a który należał do pasażerki, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, więc policjanci sporządzili też zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Kobieta została ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę, która nie posiada do tego uprawnień.

Źródło: KPP Szamotuły

fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
Kampania_ebilet_limboski_9czerwca_8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB, pr
SKIBA Stand UP 9 czerwca 2024_ kampania_ebilet _8_Powiadomienie Web Push (728 x 360 px), do 299 KB,