fbpx

Kierujący „przefrunął” nad rondem w Grabowie nad Prosną.

23 lutego br. o godzinie 09:10 dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał powiadomienie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie marketu Dino w Grabowie nad Prosną.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 34-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki Rover, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego uderzył w wysepkę ronda i „przefrunął” nad nią pojazdem, a następnie uderzył o jezdnię. Mężczyzna próbował uciec z miejsca, lecz uniemożliwił mu to kierujący pojazdem ciężarowym zajeżdżając mu drogę.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że 34-latek kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało 1,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie trzy promile.

W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się 46-letni pasażerka, obywatelka Ukrainy. Na skutek tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała.

Policjanci zatrzymali sprawcy uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd zholowano. Za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]