fbpx

Kim jest Yuval Harari?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Podczas konferencji Impact22 premier Polski Mateusz Morawiecki poświęcił swój czas i specjalnie przybył na spotkanie do Poznania z kontrowersyjną postacią świata nauki, by dyskutować o naszej przyszłości.

Kim jest postać, która wzbudziła tak wielkie uznanie w oczach premiera polskiego rządu i jaką przyszłość dla ludzkości rysuje profesor Harari?

Yuval Noach Harari jest izraelskim filozofem i profesorem na Wydziale Historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Jest autorem wielu książek, które zostały przetłumaczone na ponad 60 języków i sprzedanych w 35 mln egzemplarzy. Yuval Harari jest żyjącym w formalnym związku homoseksualistą i weganinem. Jest ideologiem promującym życie bez mięsa, samochodów i religii. W swojej ksiązce ”Homo deus” uważa, że trzeba wyeliminowac wszystkie monoteistyczne religie z życia a człowiek powinien sobie na nowo uświadomić jedność ze zwierzętami.

Harari jest przekonany, że stosowane już dziś algorytmy materii nieorganicznej uda się w niedalekiej przyszłości przenieś do materii organicznej. Ludzkie ciało i umysł zostanie włączone do jednej globalnej sieci. Ludzkość stanie się wtedy z ekonomicznego punktu widzenia zbędna i w pełni kontrolowanym produktem. Świat w takiej formie zakończy erę takich zdobyczy cywilizacyjnych jak; prawa człowieka, sądy czy demokracja.

Oto kilka cytatów określających poglądy Yuwala Harariego.

”Możesz nie zgadzać się z poglądem, że organizmy to algorytmy i że żyrafy, pomidory oraz ludzie to tylko różne metody przetwarzania danych. Powinieneś jednak wiedzieć, że jest to obecny naukowy dogmat i że dogmat ten zmienia nasz świat nie do poznania”.

”W przeszłości działanie cenzury polegało na blokowaniu przepływu informacji. W XXI wieku działanie cenzury polega na zalewaniu ludzi nieistotnymi informacjami”.

”70 tys. lat temu nasi ludzccy przodkowie byli nic nie znaczącym gatunkiem zwierząt. Zajmowali się swoimi sprawami gdzieś w Afryce żyjąc jak inne zwierzęta. Teraz jednak mało kto by nie przyznał, że ludzie zdominowali ziemię, rozprzestrzeniliśmy się na każdy kontynent, a nasze działania decydują o losie innych zwierząt, a może nawet całej planety”.

”Z racji tego, że podstawowe problemy, przed którymi stoimy są globalne w swoim charakterze, nie sądzę, że powrót do świata przed globalizacją jest możliwy”.

”Patrzymy na to co się dzieje i czasami musimy przewidywać przyszłość. W pierwszych dwóch dziesięcioleciach XXI wieku ludzkość cieszyła się najbardziej pełnym dobrobytu czasem historii. Należy to uznać i doceniać, ale nie jest to gwarancja na przyszłość”.

”Musimy myśleć w kategoriach szerszych niż europejskie. Musimy wypracować funkcjonujący porządek światowy aby zapobiec wojnom i pandemiom, przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Żaden kraj w pojedynkę nie jest w stanie powstrzymać katastrofy klimatycznej, zapewnić odpowiedniego rozwoju, sztucznej inteligencji. Musimy zbudować nowy inkluzywny porządek. To być może będzie najlepszy skutek tej strasznej wojny”.

Yuval Harrari przyjmuje wspólną odpowiedzialność za losy świata, odrzucając indywidualne prawa jednostki do decydowania o swoim życiu. Ten sposób myślenia jest zbliżony do wizji świata, jaką prezentuje Klaus Schwab w swoim dziele ”Wielki reset”. Jest to nic innego jak jedna wielka manipulacja mająca na celu przyzwyczajanie ludzi do nowego paradygmatu, który skupia się na wytworzeniu świadomości wśród mas, że muszą się podporządkować globalnym elitom, które mają dostęp do nauki, do wiedzy niedostępnej zwykłemu śmiertelnikowi i dlatego uzurpują sobie prawo do decydowania o losach świata.

Łukasz Kuk

zródło-Homo deus, naukawpolsce.pl, Magdalena Ziętek-Wielomska, Twitter

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_