fbpx

Komunikacja miejska w Poznaniu nadal z sobotnim rozkładem

Niestety z powodu przedłużającego się lockdownu od poniedziałku (12 kwietnia) przedłużone zastaną zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Poznaniu. Sobotni rozkład jazdy w dni robocze będzie obowiązywał do 16 kwietnia. Na szczęście będą liczne wzmocnienia.

Zamknięcie przez rząd wielu gałęzi gospodarki i liczne restrykcje związane z pandemią spowodowały zmniejszenie mobilności Poznaniaków. Dodatkowo miasto boryka się z problemami kadrowymi w załodze motorniczych i kierowców. Ograniczenie kursów ma według miasta zapobiec paraliżowi komunikacyjnemu.

Miasto Poznania nie może pozwolić na spełnienie się czarnego scenariusza braku kontroli nad sytuacją w transporcie podczas dramatycznie rozwijającej się pandemii. Dlatego sobotni rozkład jazdy, z dużymi wzmocnieniami na poszczególnych liniach, będzie obowiązywał do 16 kwietnia (piątek).

Pisze w swoim komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

MPK i ZTM obiecują że na bieżąco będą obserwować funkcjonowanie komunikacji zbiorowej i w razie potrzeby będą kierować dodatkowe tramwaje i autobusy na najbardziej obciążone i zatłoczone linie.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *