fbpx

Konfederacja apeluje do sanepidu – “Przestańcie nękać przedsiębiorców”

Poznańskie środowiska Konfederacji złożyły dzisiaj apel do sanepidu w Poznaniu. Wzywają w nim miedzy innymi do odstąpienia od dotychczasowych działań polegających na nachodzeniu i karaniu przedsiębiorców.

Działacze Konfederacji podkreślili że dotychczasowe obostrzenia i zakazy prowadzenia działalności gospodarczej są nielegalnie i niekonstytucyjne. Złożyli do sanepidu kilkadziesiąt stron różnego rodzaju dokumentów. Są to miedzy innymi akty prawne, jak i orzeczenia sądów administracyjnych które potwierdzają nielegalność obostrzeń.

Wiemy w tej chwili że 97% spraw zakładanych przeciwko sanepidowi jest przez przedsiębiorców i obywateli wygrana. Wiąże się to z tym że rozporządzenia pana Ministra Niedzielskiego i Premiera Morawieckiego są po prostu bezprawne.

Powiedział Jacek Olszewski

Olszewski podkreślił że urzędnicy jako osoby żyjące z naszych podatków, powinni pomagać i być przyjaciółmi obywateli. Zagroził, że jeżeli urzędnicy dalej będą dokonywać kontroli i nakładać kary na obywateli, to osobiście będą pociągani do odpowiedzialności karnej. Konfederacja zapowiedziała także bezpłatną pomoc prawną dla wszystkich przedsiębiorców którzy występują “przeciwko nielegalnym działaniom rządu” i wznawiają działalność gospodarczą

Konfederacja na swojej konferencji prasowej nawiązała także do tematu szczepień

Są już przesłanki do tego żeby się spodziewać ze będą nam szczepione dzieci szczepionkami które nie zostały przebadane pod kątem w ogóle dzieci. (…) To co jest niepokojące, że możemy się spodziewać że te dzieci które nie będą zaszczepione, nie będą mogły pójść do szkoły od września. (…) To znaczy że to będzie forma represji.

przestrzegł Andrzej Różański

Źródło: Konfederacja Poznań

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

One thought on “Konfederacja apeluje do sanepidu – “Przestańcie nękać przedsiębiorców”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *