fbpx

Konfederacja przeciwna inwigilacji Polaków.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wczoraj w całej Polsce odbyły się protesty pod lokalnymi siedzibami PiSu.


Powodem mobilizacji prawicy była przechodząca właśnie proces legislacyjny ustawa o totalnej inwigilacji Polaków w sieci. Autorzy ustawy chcą umożliwić 9 państwowym służbom dostęp do rozmów telefonicznych emaili, komunikatorów i lokalizacji Polaków. Wszystko to ma się odbywać bez żadnej kontroli.


Do tej pory by uzyskać możliwość inwigilacji trzeba było mieć prowadzone postępowanie karne. Procedowana ustawa pomija ten aspekt. Służby takie jak; Policja, Krajowa Administracja Skarbowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Ochrony Państwa, Żandarmeria Wojskowa, Biuro Nadzoru Wewnętrznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych będą w każdej chwili mogły zbierać informacje o dowolnym obywatelu. Informacje z kim i o czym rozmawiał, gdzie przebywał czy też jaką prowadził korespondencje w internecie.

Lokalni działacze Konfederacji przyłączyli się do protestu w Poznaniu. Wśród uczestników byli Adam Bydałek, Piotr Tuczyński i Michał Klimaszyk którzy pod siedzibą PiS wyrażali głośno oburzenie wobec procesu legislacyjnego ww. ustawy.

Łukasz Kuk

fot. Paweł Malicki

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_