fbpx

Konfederacja rusza w trasę z nowym programem dla Polski.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Konfederacja rozpoczęła letnie tournée prezentując program naprawy państwa polskiego. Program”Po Stronie Polski” jest prezentowany jako remedium na aktualne problemy Polski.

Jedyne prawicowe ugrupowanie w Sejmie od kilku lat krytykuje rząd za nieudolność i szkodliwe dla Polski działania. Lista zarzutów jest długa. Konfederacja uznała ,że rolą opozycji nie tylko jest krytyka ale i znalezienie adekwatnych do trudności rozwiązań dla Polski.

Założenia programowe obejmują.

Tanie paliwo

Projekt Tanie Paliwo, obejmujący redukcję VAT, akcyzy, opłaty paliwowej i emisyjnej. Projekt Prąd bez VAT, Tani Węgiel zmniejszający podatki nałożony na surowiec.

Swoboda produkcji rolnej

Konfederacja nie zgadza się na likwidacje hodowli i chowu zwierząt w Polsce, chce wzmocnić krajową produkcje rolną oraz postuluje zamknąć polski rynek na niekontrolowany napływ żywności z państw trzecich.

Dość gnębienia zmotoryzowanych

Prawica nie zgadza się z akceptacją przez polskie władze unijnej polityki eliminacji ze sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku oraz dyskryminowanie właścicieli aut spalinowych poprzez nakładanie podatków. Partia postuluje zniesienie opłat do centrów miast oraz zniesienie podatku od kupna auta.

Suwerenność energetyczna Polski

Konfederacja sprzeciwia się klimatycznej polityce Unii Europejskiej likwidacji górnictwa i apeluje o wypowiedzenie Europejskiego Zielonego Ładu i ”Fit for 55”, czyli pakietu regulacji klimatycznych UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu zmierzających do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w Europie o co najmniej 55% do 2030 względem poziomu z 1990 r. i osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku

Konfederaci opowiadają się za energetyczną niezależnością, uważają, że jedynym sposobem by sprostać temu jest wybudowanie elektrowni jądrowej.

Innowacyjne technologie w energetyce

Jeśli chodzi o innowacyjność to i na tym obszarze partia przedstawia swoje pomysły. Przedstawiciele ugrupowania uważają, że Polska posiada technologię upłynniania i zgazowania węgla i będzie mieć to istotny wpływ na uzupełnienie polskiego miksu energetycznego.

Silna i nowoczesna armia

Prawica postuluje odbudowę potencjału militarnego Polski. Stawia przede wszystkim na rozwój obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy. Konfederaci chcą aby każdy Polak powyżej 16 roku życia miał możliwość wzięcia udziału w podstawowym, bezpłatnym szkoleniu wojskowym obejmującym; obsługę podstawowych rodzajów broni czy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto domagają się zliberalizowania prawa do posiadania broni.

Krajowy Plan Odbudowy do kosza

Konfederacja jest przeciwna unijnemu długowi i unijnym podatkom zawartym w Krajowym Planie Odbudowy. Nie zgadzają się narzucaniu przez Komisję Europejską długiej listy obowiązków do spełnienia, widząc więcej zagrożeń dla suwerenności kraju niż korzyści.

Nie, dla unii polsko-ukraińskiej

Pomysły zbudowania unii polsko-ukraińskiej również nie spotkały się z akceptacją. Konfederaci domagają się od Ukrainy odrzucenia kultu Bandery i uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo.

Nie dla imigracji socjalnej

Narodowcy, konserwatyści i wolnościowcy reprezentujący Konfederacje nie akceptują masowej imigracji i związanych z nią kolejnych programów socjalnych.

15 lipca przedstawiciele Konfederacji pojawią się w Poznaniu z nowym programem. O godz. 16 na pl. Wolności będzie można podyskutować na konferencji prasowej z Grzegorzem Braunem, Krzysztofem Tudujem, Michałem Wawrem i Robertem Iwaszkiewiczem. O godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie z sympatykami w hotelu Altus, sala Arena znajdującym się na ul. Św. Marcin 40, skrzyżowanie z ul. Ratajczaka.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_