fbpx

„Podanie”, „ALTUS”, UAM – tylko dla LGBT?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Takie oto pytanie nasuwa się po wydarzeniach minionego weekendu.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, w/w podmioty (nie mylić z pomiotami), odmówiły zarezerwowanych wcześniej sal, mieszkańcom Wielkopolski, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniach z liderami Konfederacji oraz PIS.

Czyżby lewicowe naciski w naszym mieście osiągnęły aż taki poziom? Co w takim razie z głoszonymi przez nich hasłami o powszechnej tolerancji i równości?

Czy równość ta dotyczy tylko osób o jedynie słusznych poglądach?

Warto uściślić, że dwa z trzech w/w podmiotów dopełniły wszelkich procedur związanych z rezerwacją. Ba! Hotel Altus przyjął nawet zapłatę, by w ostatniej chwili odmówić świadczenia usługi.

Organizatorzy opisywanych wydarzeń, znając klimat polityczny w Poznaniu, byli na to przygotowani i planowane spotkania odbyły się w innych lokalizacjach.

Jednak poza pytaniami o tolerancję i równość, nasuwa się także wątek czysto biznesowy: czy dwuznaczne i nieprofesjonalne decyzje służą właścicielom tych obiektów?

Osobiście, od dawna uważam, że straciliśmy wpływ na wiele dziedzin naszego życia, ale zachowajmy choć minimalną autonomię. Zwłaszcza, że to od nas – klientów zależy byt tych podmiotów gospodarczych.

Restauracja „Podanie” to część stadionu, na który wszyscy płacimy, UAM czy Uniwersytet Ekonomiczny to państwowe szkoły, a „ALTUS” , no cóż, wyłącznie z miłośników tęczowych barw raczej nie wyżyje.

Spora część Poznaniaków będzie zapewne pamiętać o podobnych incydentach przy najbliższych wyborach samorządowych i zagłosuje za zmianą szkodliwej dla naszego miasta ideologii.

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_