fbpx

Konfederacja sprzeciwia się przymusowi szczepień na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. VIDEO

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Poznańskie koło Konfederacji zebrało się dziś na konferencji prasowej, by wyrazić dezaprobatę wobec władz uczelni Uniwersytetu Medycznego.

Jak już wcześniej pisaliśmy dyrekcja poznańskiej uczelni wysyła wiadomości do studentów i na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia planuje wprowadzić obowiązkowe szczepienia na uczelni medycznej.
Studenci, którzy nie posiadają ważnego certyfikatu covidowego, u których 1 marca upłynie więcej niż 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego lub nie mają potwierdzone orzeczeniem lekarskim przeciwskazania do szczepienia nie będą dopuszczeni do zajęć.

Na konferencji prasowej głos zabrali liderzy poznańskich struktur Konfederacji reprezentujący partię Korwin, Ruch Narodowy i Koronę.

-zgłosiło się sporo osób z różnych wydziałów i roczników, że są zaniepokojeni tym, że są z powodu tego, że się nie zaszczepili, czy nie pokażą certfikatu mogą zostać relegowanii z uczelni. Apelujemy do uczelni żeby tego rozporządzenia nie stosowała, ze względu na nieścisłości prawne mogą grozić uczelni pozwy i procesy- podkreślił Jacek Olszewski.

Cały czas spływają do nas podziękowania, że wzięliśmy się za obronę osób, które nie chcą utracić możliwości studiowania. My jako Konfederacja będziemy bronić tych studentów tak, jak broniliśmy przedsiębiorców -podkreślił Robert Mędlewski.

Na Uniwersytecie Medycznym przymus szczepień ma za zadanie skłócić ludzi między sobą. jeżeli po 1 marca będą osoby, które nie będą wpuszczane na zajęcia jesteśmy gotowi pomagać tym ludziom, również na drodze prawnej- zakomunikował mec. Piotr Wawrzyniak

Fakt, że taka informacja krąży w obiegu już stanowi naruszenie przepisów RODO. Przypominam, że pytanie o dane wrażliwe zgodnie z artykułem 9 RODO jest sprzeczne z prawem, wręcz jest karalne- podkreślił mec.Dariusz Szyndler

Na zakończenie Piotr Wawrzyniak zaapelował do ministra Adama Niedzielskiego o spełnienie swojej obietnicy z grudnia 2021 roku i zapowiedzi natychmiastowej dymisji w przypadku braku uchwalenia i braku wejścia w życie ustaw autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości w tym tzw. ustawy “Hoca”.

Mat. filmowy: Korona Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI