fbpx

Konfederacja zbojkotowana za krytykę rozdawnictwa.

_
Salonty Kazimierz

Media głównego nurtu postanowiły zbojkotować wczorajszą konferencję Konfederacji za krytykę rozdawnictwa publicznych pieniędzy na przywileje dla uchodźców.

Po zapowiedzi przez Krzysztofa Bosaka tematu wczorajszej konferencji Konfederacji dziennikarze mediów głównego nurtu postanowili zbojkotować przekaz prawicowego ugrupowania.

Podczas konferencji szef biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk odniósł się do forsowanej przez rząd polityce masowego rozdawnictwa pieniędzy Polaków.

Tak dla dla pomocy, dla uchodźców, tak dla pomocy dla tych ludzi, którzy uciekają przed wojną, uciekają przed śmiercią. Tak dla pomocy, ale dla pomocy z głową. Jeśli rząd zamierza przekazywać szereg programów socjalnych 500 plus, 300 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, wszystko za co ma zapłacić polski podatnik, nie ma żadnej pewności, że te pieniądze popłyną z Brukseli, z Niemiec lub z jakiegokolwiek innego państwa, tylko będzie te koszty musiał ponieść polski podatnik, to niestety ale rząd pokazuje, że nie schodzi z od kilku lat obranej drogi, drogi ku gospodarczej przepaści. Przeżeramy non stop te wszystkie pieniądze, które wypracowują Polacy i teraz rząd zamierza to jeszcze bardziej przyspieszyć. Podobnie działają samorządy, które także zaangażowały się w pomoc, ale widzimy olbrzymią nadgorliwość jeśli chodzi o te kwestie już nie samej pomocy ale formy przekazywania przywilejów dla uchodźców z Ukrainy, i to jest problem , który narasta w polskim społeczeństwie- powiedział Tomasz Grabarczyk.

Z kolei Michał Urbaniak z Ruchu Narodowego przywołał chrześcijańską zasadę niesienia pomocy.

Jest taka zasada jak ”ordo caritatis”, czyli zasada mówiąca o porządku miłości, zasada mówiąca o tym, że najpierw należy pomagać tym, do których nam bliżej, tym którym pomagać nam łatwiej i w ramach tej zasady należy pomagać też oczywiście obywatelom Ukrainy, którzy dzisiaj dotknięci są wojną, którzy dzisiaj w tym napadzie federacji rosyjskiej na ich państwo muszą zmagać z wielkimi tragediami i my to wszystko wiemy, my to wszystko rozumiemy. Tylko zwracamy uwagę by nie popadać w pewną histerie, jaka pewnym uczestnikom debaty publicznej się udziela. Mamy takie sytuacje zupełnie publiczne jak to, że uchodźcy otrzymali darmowe przejazdy komunikacja miejską w wielu miastach, jak Warszawa, Sandomierz, Łódź. Łódź jest ciekawym przykładem, z jednej strony część osób będzie miała darmowe przejazdy, a obywatele miasta Łodzi będą mieli podwyżki biletów na komunikację miejską. Tak samo jest z bezpłatnymi autostradami A2, czy A4-zaznaczył Michał Urbaniak.

Grzegorz Braun pochwalił Polaków za niesienie pomocy potrzebującym, ale z drugiej strony skarcił rządzących za dyskryminacje Polaków i nakładanie kosztów swojej polityki na obywateli.

Jeśli jedni są uprzywilejowani, to drudzy są dyskryminowani. Konfederacja sprzeciwia się dyskryminacji, Konfedracja opowiada się za utrzymaniem cywilizowanej zasady równości obywateli i mieszkańców wobec prawa. Konfederacja zatem nie może popierać projektów, które na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej decyzjami władz centralnych i lokalnych wyodrębniają grupy obywateli, którym to będzie się należało. Podzielam pogląd pana prof. Jacka Bartyzela, stwierdzam, to nie jest już pomoc uchodźcom wojennym, to jest przesiedlenie ludności- podkreślił Grzegorz Braun.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz