fbpx

UWAGA!! Fałszywe zbiórki dla uchodźców z Ukrainy! Pierwsze zatrzymania

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 30-letnią kobietę, która rozsyłała wiadomości na portalu społecznościowym o fałszywej zbiórce na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Zebrane w ten sposób pieniądze wydawała na codzienne zakupy.

W środę, 16 marca do policjantów pilskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który miał podejrzenia, że mógł paść ofiarą oszustwa. Zgłaszający opisał sytuację, w której za pośrednictwem popularnego komunikatora otrzymał prywatną wiadomość z prośbą o dołączenie do zbiórki i wpłatę środków na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Chcąc wesprzeć zbiórkę przelał dobrowolnie kilkadziesiąt złotych, jednak po transakcji nabrał podejrzeń co do jej legalności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeanalizowali wszystkie uzyskane informacje i potwierdzili fakt, że wskazana zbiórka była fikcyjna. Następnego dnia w godzinach porannych mundurowi zatrzymali podejrzaną kobietę. Okazała się nią mieszkanka Piły w wieku 30 lat. Kobieta wysyłała prywatne wiadomości do osób, które były członkami grup pomocowych na jednym z portali społecznościowych i nakłaniała do przekazania środków finansowych. Przyznała, że zebrane w ten sposób pieniądze trafiły w jej ręce i zostały spożytkowane na codzienne zakupy.

Wstępne informacje wskazują, że w ten sposób mogło zostać oszukanych kilkanaście osób, a na chwilę obecną straty szacowane są na ponad tysiąc złotych. Funkcjonariusze w dalszym ciągu pracują nad sprawą i docierają do osób pokrzywdzonych, które nieświadomie przekazały pieniądze na fałszywą zbiórkę. Po zakończeniu czynności kobiecie zostaną przedstawione zarzuty. Za dokonanie oszustwa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP Piła

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_