fbpx

Flagi rozdane! Za tydzień rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W miniony weekend odbyły się dwa ostatnie spotkania w ramach tzw. Miasteczek Powstańczych, zorganizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W sobotę było w Koninie, w niedzielę powstało w Poznaniu przy Jarmarku Świątecznym na MTP; w poprzedni weekend miasteczka pojawiły się  w Pile, Lesznie i Kaliszu.

Głównym ich  celem było przygotowanie Wielkopolan do zbliżającego się święta – kolejnej rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania. Rozdawano powstańcze flagi (w każdym mieście tysiąc), przypominano historię z udziałem rekonstruktorów, uczono pieśni powstańczych i tworzenia kotylionów, a na zmarzniętych oczekiwaniem w kolejce po flagę czy przypinkę czekał specjalny rozgrzewający grog powstańczy. 

Już za tydzień radosne święto! Oprócz wywieszenia flagi powstańczej czy polskiej biało-czerwonej, warto wziąć udział w uroczystych obchodach. W Poznaniu już o  godzinie 12 na placu Mickiewicza rozpocznie się Marsz Ku Czci Pamięci Powstańców Wielkopolskich. Kto o tej porze będzie w pracy, może przyjść na godzinę 18 pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. W okolicy, na pewno hucznie, obchodzić święto będzie Środa Wielkopolska – start o 17 na Starym Rynku.

Tekst i fot.: Dorota Betiuk 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_