fbpx

Konsul Rosji irytuje się tym, że jeszcze nie jest usunięta farba z gwiazdy na Cytadeli.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Czerwoną gwiazdę oblano czerwoną farbą w ubiegłym tygodniu po agresji Rosji na Ukrainę.

– Konsul RUS irytuje się tym, że jeszcze nie jest usunięta farba z gwiazdy na Cytadeli. Musimy koncentrować się na pomocy tym ludziom, kobietom i dzieciom, których sytuacja jest następstwem zbrodni armii rosyjskiej na polecenie ich prezydenta. Zajmujemy się teraz tym co istotne! – napisał na Twitterze Jacek Jaśkowiak.

O usunięcie radzieckiej gwiazdy z Cytadeli, zawnioskował Grzegorz Ganowicz, szef poznańskiej Rady Miasta. Pomysł poparł prezydent Poznania, ale wniosek trafił do wojewody, bo obelisk znajduje się pod jego pieczą (jest usytuowany na cmentarzu wojennym).

Fot. Waldemar Wylegalski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_