fbpx

Rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2.500 złotych

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wysokim mandatem zakończyło się spotkanie nietrzeźwego rowerzysty z policjantami z konińskiej drogówki.

W środę 2 marca br. chwilkę przed godziną 17:00 policjanci z konińskiej drogówki patrolując drogę wojewódzką W266 w gminie Sompolno, zauważyli jadącego rowerzystę. Na samym początku nie wzbudził on żadnych podejrzeń mundurowych.

W trakcie jego wyprzedzania policjanci zauważyli wymowny wyraz twarzy, który wskazywał, że może być on pijany. Postanowili rozwiać swoje wątpliwości i zatrzymali rowerzystę do kontroli. 67-letni mieszkaniec powiatu konińskiego od razu przyznał się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych.

Taka kara powinna ostudzić entuzjazm mężczyzny do jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości. Zachowanie 67-latka było skrajnie nieodpowiedzialne i stanowiło zagrożenie dla jego własnego życia oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Konin

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_