fbpx

Znęcał się nad rodziną samurajskim mieczem

Kilka dni temu policjanci z Trzemeszna otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że 37-letni mieszkaniec miasta znęca się nad swoją żoną i córką. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował areszt. Dzisiaj po raz kolejny prowadzone są czynności z mężczyzną z gminy Trzemeszno, który znęcał się nad najbliższymi.

Kilka dni temu policjanci z Trzemeszna otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że 37-letni mieszkaniec tego miasta pod wpływem alkoholu znęca się nad żoną i córką. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że do znęcania dochodziło w tym domu już 5 lat. By w domownikach wzbudzić większy strach posiadał miecz wykonany na wzór miecza samurajskiego.

We współpracy z prokuratorem, do sądu trafił wniosek o areszt dla sprawcy. Decyzją sądu mężczyzna trafił za kraty na 3 miesiące. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w areszcie poczeka na wyrok, a za przestępstwo znęcania grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na przemoc w rodzinie nie można pozostawać obojętnym. Reagujmy, nie zostawiajmy ofiar samych z tym problemem. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Źródło i fot. KPP Gniezno

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]