fbpx

Narkotykowy gang rozbity w Wielkopolsce. CBŚP przejęło kokainę wartą milion zł.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, prowadzą śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie marihuany, kokainy, amfetaminy, klofedronu czy klefedronu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu mogli działać od 2020 roku w Wielkopolsce, m.in. w Koninie, Słupcy, Poznaniu czy innych okolicznych miejscowościach.   

Pierwsze uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili w 2022 roku w Koninie, kiedy to zatrzymali 7 osób i zabezpieczyli 3-CMC, marihuanę oraz amfetaminę. Wówczas to okazało się, że sprawa jest wielowątkowa i ma skomplikowany charakter. Jeden z wątków dotyczył produkcji amfetaminy, która następnie była rozprowadzana w Koninie. Według funkcjonariuszy członkowie grupy najprawdopodobniej pozyskiwali również marihuanę, którą przemycano z Hiszpanii. W efekcie intensywnych działań przedstawiono zarzuty 94 podejrzanym, a w stosunku do ponad 50 osób już skierowano do sądu akty oskarżania.   

Ostatnie uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili pod koniec lutego 2024 roku, kiedy to w województwie wielkopolskim zatrzymali 6 podejrzanych. U jednego z nich w Koninie policjanci zabezpieczyli 4 kg kokainy, o czarnorynkowej wartości około miliona złotych oraz przedmioty służące do konfekcjonowania narkotyków.

Łącznie w tzw. „wątku konińskim” występuje 39 podejrzanych m.in. o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego 19 osób usłyszało również zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledczy zarzucają podejrzanym wprowadzenie do obrotu co najmniej 300 kg narkotyków. Wobec 19 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło & fot: CBŚP

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4