fbpx

Konin. Groził matce nożem.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 19-latka z Konina, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na swojej matce. Grożąc użyciem noża zażądał od niej wydania 3 zł. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie 10 marca br. 19-letni mężczyzna chwycił od tyłu wspólnie zamieszkującą matkę, a następnie po przyłożeniu ostrza noża kuchennego w okolicy klatki piersiowej zażądał od niej wydania kwoty 3 zł. Po uzyskaniu żądanej kwoty odrzucił nóż i oddalił się z miejsca zamieszkania. Wtedy wystraszona kobieta zamknęła drzwi i zadzwoniła na Policję. Po chwili młody mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w KMP w Koninie.

W tej sprawie 19-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju, odmówił jednak składania wyjaśnień. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Zatrzymany 19-latek znany jest konińskim policjantom, wcześniej był kilkanaście razy notowany za wykroczenia i przestępstwa.

Źródło & fot: KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4