fbpx

Bunt spółdzielców w Szamotułach

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Protesty spowodowane są podwyżkami cen ciepła za ubiegły rok. Były już spotkania z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej, były indywidualne pisma i nadal mieszkańcy nie znają dokładnych wyliczeń, zwłaszcza że kwoty dopłat są bardzo zróżnicowane. 

Sprawa, w okresie przedwyborczym wzbudza zainteresowanie nieomal wszystkich Komitetów Wyborczych, poza tymi, których radni, w poprzednich latach, doprowadzili do uzależnienia mieszkańców od prywatnej firmy, dostarczającej cieplik do ich bloków.

Największą determinacją , wykazał się jednak Daniel Cysek, kandydat na radnego z KWW Nowe Szamotuły Ryszarda Oszmiana, który jest też spółdzielcą i jednym z organizatorów grupy, chcącej  poznać wszystkie szczegóły kilkutysięcznych rachunków. Uzyskał od dwóch posłów pisma z interpelacjami do Zarządu Spółdzielni, zorganizował, wspólnie z innymi społecznikami, spotkanie z prawnikiem, gotowym kontynuować temat, p. Michałem Koczorowskim, także kandydatem na radnego z w/w Komitetu. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych, zwłaszcza że sprawa jest rozwojowa i 11 marca odbędzie się kolejne spotkanie informacyjno-organizacyjne mieszkańców dotkniętych podwyżkami. Informacje wywieszane w klatkach, o tym spotkaniu, nie u wszystkich wywołują jednak entuzjazm. Będziemy śledzić dalszy bieg wydarzeń, zwłaszcza że ten oddolny protest, wzbudził już zainteresowanie w sąsiednich gminach.

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4