fbpx

Narkotykowe laboratorium w Koninie. Zarzuty usłyszało sześć osób.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Kryminalni z komendy wojewódzkiej z Bydgoszczy rozbili grupę przestępczą zajmującą się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Przy ul. Kazimierskiej w Koninie policjanci namierzyli i zlikwidowali narkotykowe laboratorium. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście tysięcy litrów płynnego produktu do wytwarzania narkotyków oraz ponad 300 kg zakazanych środków 3-CMC i 4-CMC. Sześć osób usłyszało zarzuty, z czego cztery zostały już tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków w całym kraju. Wszystko wskazywało na to, że oprócz dystrybucji narkotyków zajmują się ich wytwarzaniem. Trop doprowadził funkcjonariuszy na teren województwa wielkopolskiego, do Konina, gdzie podejrzewani, na terenie jednej z posesji, w jednym z budynków, zorganizowali narkotykowe laboratorium.

W minioną sobotę (9.12.2023) kryminalni przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Bydgoszczy, policjantów z Torunia oraz Piły uderzyli w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze w jednym czasie w kilku miejscach na terenie kraju przystąpili do realizacji i zatrzymali łącznie siedem osób. Pierwsze trzy osoby (50, 26 i 34-latek) wpadły w Koninie, na gorącym uczynku, podczas produkcji narkotyków w nielegalnym laboratorium. W tym samym czasie kryminalni z Bydgoszczy zatrzymali 30–latka przed jednym z hoteli w województwie mazowieckim. Przy nim policjanci znaleźli worek z narkotykami i pieniądze. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym do osadzenia w zakładzie karnym. Kolejne zatrzymania nastąpiły pod wytypowanymi adresami w Toruniu i w jednej z miejscowości pod Toruniem. Tam zostały zatrzymane kolejne trzy osoby (32-latek, 51 oraz 30-latka). Młodsza kobieta po czynnościach została zwolniona. Natomiast pozostałe sześć osób trafiło do policyjnego aresztu.

W wyniku przeszukania laboratorium, posesji, mieszkań, pojazdów zostało zabezpieczonych ponad 300 kg narkotyków 3-CMC oraz 4-CMC. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście tysięcy litrów produktu do wytworzenia gotowego narkotyku, zabezpieczyli też całą linię produkcyjną (przedmioty, urządzenia oraz chemikalia do wytwarzania narkotyków). Ponadto, zabezpieczyli między innymi wagi elektroniczne, zgrzewarki i woreczki strunowe, ponad 80 tysięcy złotych w gotówce w różnej walucie oraz dwa samochody marki BMW i Ford. W mieszkaniu u jednego z zatrzymanych zabezpieczona została również broń czarnoprochowa. Przez kilka dni, podczas czynności pomagali także strażacy ze specjalistycznej grupy chemicznej z Poznania.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił wszystkim zarzut dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, cztery osoby (30, 50, 26 i 34-latek) usłyszały zarzut wytwarzania zakazanych środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Poszukiwany 30-latek usłyszał trzeci zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Natomiast 51-latka oraz ojciec i syn (50 i 26-latek) usłyszeli dodatkowy zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec kobiety oraz 32-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Natomiast wobec 50 i 26-latka oraz dwóch pozostałych wspólników (30 i 34-latek) prokurator wnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Źródło: POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI