fbpx

Lech komplikuje sobie drogę do mistrzostwa. Kolejna strata punktów.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań przegrali wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk 1:0 (0:0).Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 86. minucie Filip Koperski

Piłkarze poznańskiego Lecha oblali pierwszy poważny test w walce o mistrzostwo Polski i już po trzech kolejkach rozegranych w tym roku stracili 5 punktów i dali się wyprzedzić Pogoni Szczecin. To właśnie też portowcy będą kolejnym przeciwnikiem Kolejorza już za tydzień na boisku w Szczecinie.

Porażka w Gdańsku stawia naszych piłkarzy w trudnej sytuacji przed starciem z Pogonią do którego to spotkania piłkarze ze Szczecina przystąpią w roli samodzielnego lidera rozgrywek. Ewentualna kolejna strata punktów w Szczecinie znacznie oddali Lecha od upragnionego mistrzostwa i pozwoli szczecinianom na odskoczenie od Kolejorza na dystans 4 punktów.

Niestety ale powtarzane ostatnio jak mantra hasło, że Lech ma dwie równorzędne jedenastki delikatnie mija się z prawdą. Bez Ishaka i będącego w pełni gotowego do gry Amarala gra w ofensywie Lecha znacznie traci na swojej wartości. Dawid Kownacki i Dani Ramirez to na chwilę obecną zdecydowanie półka niżej i nie są to piłkarze, na których Lech może oprzeć swoją grę o mistrzostwo Polski.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 72. Filip Koperski, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 20. Conrado – 22. Joseph Ceesay (58, 79. Kacper Sezonienko), 6. Jarosław Kubicki, 7. Maciej Gajos (90, 4. Kristers Tobers), 88. Jakub Kałuziński (58, 33. Marco Terrazzino), 99. İlkay Durmuş (88, 2. Rafał Pietrzak) – 9. Łukasz Zwoliński (58, 28. Flávio Paixão).

Lech: 35. Filip Bednarek – 37. Ľubomír Šatka, 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić, 5. Pedro Rebocho – 23. Kristoffer Velde (64, 24. João Amaral), 30. Nika Kwekweskiri (77, 22. Radosław Murawski), 6. Jesper Karlström (89, 25. Pedro Tiba), 10. Dani Ramírez (64, 50. Adriel Ba Loua), 7. Jakub Kamiński (89, 21. Michał Skóraś) – 97. Dawid Kownacki.

Fot. sport.tvp.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_