fbpx

Sejmowa Komisja Śledcza ujawnia bulwersujące procedery w Wojsku Polskim.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Podczas IV posiedzenia Poselskiej Komisji Śledczej w ramach projektu Norymberga 2.0, do spraw nadużyć i naruszeń prawa w związku z Covid-19 ujawniono szereg nadużyć, jakie maja miejsce w jednostkach wojskowych.

Sobotnia sesja Poselskiej Komisji Śledczej Norymberga 2.0 skupiła się na zeznaniach żołnierzy zmuszanych do zaszczepienia. Padły poważne oskarżenia o szantaż i mobbing ze strony dowódców.

Komisja oddtworzyła nagranie, w którym pułkownik Berej powołując się na decyzje przełożonych przedstawia podładnym dwie możliwości. Jedną jest przyjęcie szczepionki, a drugą złożenie wypowiedzenia.

-Żołnierze niezaszczepieni nie moga wykonywac swoich obowiązków służbowych na granicy. Powoduje to w jakiś sposób, że jesteście niedyspozycyjni w pewnym sensie. Ja wiem, służyliście, byliście na granicy robiliście wszystko tak samo jak wcześniej inni. Z punktu widzenia nas żołnierzy dowódctwa jesteście …. tak jak wszyscy inni, ale niestety jak przychodzi taka decyzja my musimy ją uszanować i wprowadzić w życie. Przez to staliście się żołnierzami gorszej kategorii, gorszej w sensie tego,że nie jesteście dyspozycyjni tak jak to wymaga nasza służba. Jeszcze raz powtarzam, nie czujcie się żołnierzami gorszej kategorii absolutnie, ale tak to jest. Natomiast to, że się nie szczepicie, macie te swoje przekonania, rozumiem, podobno jakIś biskup namawia żeby się nie szczepić, nie wiem co tam z nim jest, w każdym razie papież się zaszczepił i wszyscy inni biskupi się też pozaszczepiali z tego co wiem, nie wiem czy ten wasz biskup się zaszczepił czy nie, jak nie, to jego prywatna sprawa. Jeżeli ktoś uważa, że bez względu na wszystko opuścił by wojsko niech zrobi to teraz, niech napisze wypowiedzenie, chętnych jest bardzo dużo na wasze miejsce. Natomiast jeśli ktoś by tu został, wisi to po prostu na włosku z jakich powodów się nie chce zaszczepić, to się po prostu zaszczepcie i pomóżcie do tego byście mogli pojechać na granice, a nie wasi koledzy i koleżanki siedzą tam, zamiast siedzieć w Święta, w Nowy Rok, a wy tutaj, nie wiem jak się z tym czujecie, ja bym się czuł bardzo mówiąc kolowialnie i po żołniersku….-zakomunikował żołnierzom podczas apelu Brygady Strzelców Podhalańskich pułkownik Robert Berej.

więcej…https://www.youtube.com/watch?v=PV9vvTuur6A&t=11422s

zródło- NORYMBERGA 2.0

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_