fbpx

LOCKDOWN BYŁ BEZPRAWNY.WSA w Poznaniu uchyla gigantyczną grzywnę nałożoną na przedsiębiorcę w okresie zeszłorocznego lockdownu.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu 4 lutego 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił grzywnę w wysokości 30.000,00 złotych nałożoną na przedsiębiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniu 8 marca 2021 roku ostrowski Sanepid nałożył na ostrowskiego przedsiębiorcę prowadzącego pub i restaurację grzywnę w wysokości 30.000,00 złotych za naruszenie zakazu prowadzenia tego typu działalności w okresie tzw. “lockdownu”.

Od wymierzonej kary odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, który w dniu 4 lutego 2022 roku wydał wyrok uchylający w całości nałożoną grzywnę oraz obciążył Inspekcję Sanitarną w całości kosztami postępowania.

WSA w Poznaniu podkreślił, iż tego typu ograniczenia tj. zakaz prowadzenia określonej działalności gospodarczej może zostać nałożony wyłącznie w drodze ustawy i tylko w czasie, kiedy jest to konstytucyjnie dopuszczone (stan nadzwyczajny) a tryb ich wprowadzenia, doprowadził do naruszenia podstawowych standardów konstytucyjnych i praw w zakresie wolności działalności gospodarczej.

Dlatego też WSA w Poznaniu odmówił zastosowania rozporządzenia Rady Ministrów wprowadzającego te ograniczenia uznając de facto za bezprawne.

fot. Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_