fbpx

Masa atrakcji na lato w Poznaniu – Zobacz co będzie się działo!

Lato z Estradą, Dancing FairPlayce, cykl wydarzeń na Strzeszynie – to tylko niektóre atrakcje które są planowane na tegoroczne lato w Poznaniu. Wydarzenia będą się odbywać nie tylko w centrum miasta ale też na peryferyjnych osiedlach.

Ponad 40 lokalnych centrów kultury w mieście, z których wiele działa na peryferiach, ma aktywnie działać w wakacje. Są to miedzy innymi takie obiekty jak Biblioteka Sąsiedzka i Fyrtel Główna, Mobilny Dom Kultury Szeląg, Sąsiedzki Dom Sztuki na Dębcu czy Kulturownik fundacji Restart na osiedlu Przemysława.

Przykładem cyklicznego wydarzenia w Poznaniu które nie odbędzie się w centrum miasta jest Dancing FairPlayce Poznań. Jest to cykl 40 warsztatów tańca współczesnego, który odbędzie się od 21 do 28 sierpnia. Weźmie w nim udział 20 tancerzy i choreografów z całego świata. Oprócz tego koncerty, kino plenerowe, joga w plenerze oraz codzienne wieczorne party.

Na Naramowicach gdzie jest duża przestrzeń plenerowa na terenie parkowym, odbędą się płatne warsztaty taneczne. zapisy na warsztaty odbędą się drogą internetową i rozpoczną się w sobotę, 15 maja o godzinie 12.00 na stronie www.dancingpoznan.pl.  

Wiele atrakcji przewidzianych jest też na Strzeszynie. Odbędą się tam cztery projekty działań artystycznych i edukacyjnych które wygrały w konkursie dla organizacji pozarządowych, ogłoszonym przez Wydział Kultury we współpracy z Radą Osiedla. Jednym z nich jest projekt Lato z Estradą które dwa lata temu cieszyło się dużą popularnością.

W czasie wakacji na miejskim terenie rekreacyjnym przy ul. Krajeneckiej odbędą się koncerty, spotkania sąsiedzkie i cykl seansów kina plenerowego.

Źródło poznań.pl, fot. Facebook Jacek Jaśkowiak

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *