fbpx

Masa atrakcji na lato w Poznaniu – Zobacz co będzie się działo!

Lato z Estradą, Dancing FairPlayce, cykl wydarzeń na Strzeszynie – to tylko niektóre atrakcje które są planowane na tegoroczne lato w Poznaniu. Wydarzenia będą się odbywać nie tylko w centrum miasta ale też na peryferyjnych osiedlach.

Ponad 40 lokalnych centrów kultury w mieście, z których wiele działa na peryferiach, ma aktywnie działać w wakacje. Są to miedzy innymi takie obiekty jak Biblioteka Sąsiedzka i Fyrtel Główna, Mobilny Dom Kultury Szeląg, Sąsiedzki Dom Sztuki na Dębcu czy Kulturownik fundacji Restart na osiedlu Przemysława.

Przykładem cyklicznego wydarzenia w Poznaniu które nie odbędzie się w centrum miasta jest Dancing FairPlayce Poznań. Jest to cykl 40 warsztatów tańca współczesnego, który odbędzie się od 21 do 28 sierpnia. Weźmie w nim udział 20 tancerzy i choreografów z całego świata. Oprócz tego koncerty, kino plenerowe, joga w plenerze oraz codzienne wieczorne party.

Na Naramowicach gdzie jest duża przestrzeń plenerowa na terenie parkowym, odbędą się płatne warsztaty taneczne. zapisy na warsztaty odbędą się drogą internetową i rozpoczną się w sobotę, 15 maja o godzinie 12.00 na stronie www.dancingpoznan.pl.  

Wiele atrakcji przewidzianych jest też na Strzeszynie. Odbędą się tam cztery projekty działań artystycznych i edukacyjnych które wygrały w konkursie dla organizacji pozarządowych, ogłoszonym przez Wydział Kultury we współpracy z Radą Osiedla. Jednym z nich jest projekt Lato z Estradą które dwa lata temu cieszyło się dużą popularnością.

W czasie wakacji na miejskim terenie rekreacyjnym przy ul. Krajeneckiej odbędą się koncerty, spotkania sąsiedzkie i cykl seansów kina plenerowego.

Źródło poznań.pl, fot. Facebook Jacek Jaśkowiak

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *