fbpx

“Warto przeczytać” – Tęsknie za tobą

Moja fascynacja kryminałami zaczęła się dawno temu, od książek Stanleya Gardnera i trwała kilkanaście lat. Przez ten czas przeczytałam wszystkie powieści Agaty Christie i wielu innych autorów.

Dziś jednak chcę zaproponować Wam coś bardziej współczesnego.

Harlan Coben to amerykański pisarz, urodzony w 1962 roku w Newark. Obecnie jeden z najpopularniejszych autorów powieści kryminalnych, piszący wedle najlepszych reguł tego gatunku. Jego książki mają pewną charakterystyczną cechę, a mianowicie nie sposób się od nich oderwać. Jeśli więc zdecydujecie się sięgnąć po jedną, zarezerwujcie sobie trochę wolnego czasu. Dziś polecam „Tęsknię za tobą”, na podstawie której powstanie film, prawa do ekranizacji kupiła wytwórnia Warner Bros. 

Główną bohaterką jest policjantka Kat Donovan, którą poznajemy jako atrakcyjną, czterdziestoletnią kobietę.

Intryga rozpoczyna się, gdy na portalu randkowym, trafia na zdjęcie swojego dawnego chłopaka. Przeszłość powraca, a wraz z nią pytania dlaczego zniknął tak nagle i co się właściwie wydarzyło. W tym samym czasie w więzieniu umiera człowiek, który przyznał się do zabójstwa jej ojca. Sprawa ta, choć dawno zamknięta przez policję, nadal nie daje jej spokoju. W poszukiwaniu prawdy o własnej przeszłości Kat trafia na ślad działalności przestępców, którzy w okrutny sposób wykorzystują ludzki lęk przed samotnością.

Książka napisana jest zgodnie z konwencją rasowego kryminału. Bezbłędnie prowadzona akcja obfituje w nieoczekiwane zwroty i fałszywe tropy. Nowe fakty autor wprowadza w idealnym momencie i cały czas trzyma w zanadrzu jakąś tajemnicę. Tych, którzy czytali choćby jedną powieść tego autora, nie muszę dalej zachęcać. Potencjalnych nowych czytelników lojalnie ostrzegam: Coben uzależnia.

Joanna Oszmian

Cytat: „Pamiętaj, że każdy człowiek którego spotykasz coś kocha, coś stracił i czegoś się boi” (Ernest Hemingway)

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.