fbpx

Nowa metoda oszustów – na amerykańskiego żołnierza

Wielkopolska Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Schemat polega na rozkochiwaniu samotnych osób dzięki podgniwaniu się za amerykańskiego żołnierza. Oszust wyszukuje w Internecie samotne osoby i nawiązuje z nimi kontakt. Wykorzystuje zdjęcia znalezione w sieci, które przedstawiają amerykańskich żołnierzy i wymyślają do tego fałszywą historię. Gdy oszust zdobędzie zaufanie ofiary to nagle prosi o sfinansowanie biletu do Polski lub o pomoc w sfinansowaniu drogiej operacji. Gdy ofiara prześle pieniądze to nagle kontakt z przestępcą się urywa, a ofiara zostaje bez pieniędzy i bez ukochanego.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

Ostrzega na swojej stronie Wielkopolska Policja.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2 thoughts on “Nowa metoda oszustów – na amerykańskiego żołnierza

  1. “Oszust podający się za amerykańskiego żołnierza wyłudził od pani Eli z Krapkowic 20 tys. zł. Udając uczucia albo obiecując dom i wspólne życie, naciągnął w ten sposób wiele kobiet.”
    Tak zaczyna się artykuł z 2012 roku – faktycznie “nowa” metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *