fbpx

Mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego stracił ponad 200 tys. złotych.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Około 200 tysięcy złotych stracił 56-latek z powiatu gnieźnieńskiego. Mężczyzna chciała zakupić kryptowalutę Bitcoin, a skończyło się na tym, że sprawcy przejęli jego konta i przelali pieniądze na swój rachunek bankowy. Policjanci ustalają teraz szczegóły tej transakcji i szukają sprawców.

Do Komisariatu Policji w Kłecku zgłosił się wczoraj, tj. 03.02.2022r. 56-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.Mężczyzna poinformował policjantów o nieprzyjemnej sytuacji jaka go dotknęła przy zakupie kryptowaluty Bitcoin. W tym celu kilka dni wcześniej zarejestrował się poprzez odnalezioną w sieci stronę internetową podając tam swoje dane osobowe. W odpowiedzi otrzymał prośbę o zainstalowanie aplikacji anydesk na komputerze, co też uczynił. Po pewnym czasie skontaktował się z nim mężczyzna, który zaproponował dokonanie przelewu wstępnego na wskazany rachunek bankowy w wysokości ponad tysiąca złotych. Po wpłacie, do mężczyzny rozdzwoniły się telefony od rzekomych doradców biznesowych. Mężczyzna został tak zmanipulowany, że udostępnił swoje dane do logowania na kontach bankowych. Dzięki temu i wcześniejszemu zainstalowaniu aplikacji anydesk sprawcy mogli dokonać przelewu pieniędzy z kont, a także zaciągnęli pożyczkę na zgłaszającego.

Łącznie kwota poniesionych strat wyniosła około 200 tysięcy złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie w tej sprawie, prowadzone będą czynności mające na celu ustalenia sprawców tego procederu.

Źródło: KPP Gniezno

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI